Vedúci / vedúca oddelenia účtovníctva

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
máj / jún 2019 alebo dohodou
1 200 € + zohľadnenie skúseností, zručností v osobnom príplatku, ďalšie benefity

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme vedúceho / vedúcu oddelenia účtovníctva, ktorý bude riadiť niekoľkočlenný tím odborných referentov – účtovníkov. Samozrejmou požiadavkou je výborná znalosť v oblasti účtovníctva a skúsenosť s riadením tímu. Chceme zlepšiť náš kraj a potrebujeme pomoc šikovných ľudí, ktorí majú chuť a zanietenie.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
• samostatné komplexné vedenie podvojného účtovníctva
• spracovanie daňového priznania
• spracovanie mesačnej, individuálnej a konsolidovanej účtovnej závierky úradu a organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK
• spracovanie štatistických výkazov
• spracovanie metodiky účtovníctva, interných smerníc a ich aktualizácia v zmysle legislatívnych zmien
• spracovanie výročnej správy za účtovné obdobie a správ podľa požiadaviek
• zodpovednosť za riadenie procesov v IS SAP v spolupráci s dodávateľom ekonomického systému
• komunikácia s audítormi

• práca ľuďmi, ktorí sa navzájom počúvajú a rešpektujú
• priestor pre sebarealizáciu, možnosť prinášať zmeny a presadzovať zlepšenia
• koncepčná práca, ktorá má pridanú hodnotu
• 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, možnosť Home Office a iné benefity z kolektívnej zmluvy

Informácie o výberovom konaní

Písomným testom bude overená znalosť platnej legislatívy:
• zákon o majetku samosprávnych krajov
• zákon o finančnej kontrole
• zákon o účtovníctve
• zákon o rozpočtových pravidlách verejnej správy
• zákon o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy

Svoj životopis zašlite do 23. apríla 2019.
Odporúčame využiť na portáli Profesia službu „Poslať životopis“ alebo na našej webovej stránke www.bbsk.sk využite formulár v sekcii Kariéra.

Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky budú pozvaní na výberový pohovor po 23. apríli 2019. Na výberovom pohovore budú hodnotení tromi hodnotiteľmi v nasledovných oblastiach: overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu, predložených povinných príloh, vyhodnotenie hard skills, soft skills a overenie referencií uchádzača.

Predpokladaný termín nástupu: máj / jún 2019 alebo podľa dohody.

Ďalšie informácie:
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac.

Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické zameranie

• znalosť podvojného účtovníctva verejnej správy vrátane rozpočtových a príspevkových organizácií
• prax v IS SAP - min. 2 roky – je výhodou
• prax vo vedúcej pozícii - min. 2 roky
• schopnosť analytického myslenia
• samostatnosť i schopnosť práce v tíme
• zodpovednosť, dôslednosť
• komunikačné zručnosti
• ovládanie PC - programy: Word, Excel, Internet

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3637023  Dátum zverejnenia: 4.4.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 200 € + zohľadnenie skúseností, zručností v osobnom príplatku, ďalšie benefity