Pracovník oddelenia oblastného hygienika Košice

Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky

Miesto práce
Hlavná 6, Košice
Termín nástupu
2024
1 107,5 EUR/mesiacZákladná zložka mzdy: 6. platová trieda v zmysle zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorý zákonov. Výsledná mzda je zložená zo základnej mzdy, osobného príplatku a platovej kompenzácie.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ministerstvo dopravy SR je podľa zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov, orgánom verejného zdravotníctva, ktorý vykonáva svoje kompetencie v rezorte dopravy, a to predovšetkým pri posudkovej a kontrolnej činnosti.

Na tomto pracovnom mieste využijete svoje vzdelanie v odbore verejné zdravotníctvo alebo všeobecné lekárstvo, koncepčné myslenie, odborné schopnosti a znalosti pri zastupovaní ministerstva na rôznych konferenciách zameraných na ochranu a podporu verejného zdravia.

Uvedená pracovná pozícia vytvára potrebu cestovať po východnom Slovensku, vykonávať štátny zdravotný dozor, komunikovať s orgánmi štátnej správy, miestnej samosprávy a samosprávnymi krajmi, ale aj rozširovať svoje vedomosti v danej problematike na odbornej úrovni.

Vašou náplňou práce bude:

  • výkon štátneho zdravotného dozoru,
  • posudková činnosť - príprava záväzných stanovísk a rozhodnutí,
  • poradenská činnosť - komunikácia s prevádzkovateľmi jednotlivých prevádzok,
  • vybavovanie podnetov vo veciach ochrany verejného zdravia v rámci danej územnej pôsobnosti,
  • posudzovanie faktorov životného a pracovného prostredia
  • vedenie príslušnej evidencie a spisovej dokumentácie, zodpovednosť za elektronickú registratúru.

  • stabilný zamestnávateľ,
  • pružný pracovný čas,
  • stanovený pracovný čas 37,5 hod. týždenne,
  • 5 dní dovolenky nad rámec zákona v súlade s vyššou kolektívnou zmluvou,
  • 2 dni na zotavenie v prípade zdravotného problému tzv. „sick days“
  • príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie,
  • odmeny pri životných jubileách,
  • preventívne lekárske prehliadky v súvislosti s výkonom práce,
  • štátny zamestnanec má počas prvých 10 dní dočasnej práceneschopnosti (PN) v kalendárnom roku nárok na príplatok k náhrade príjmu pri dočasnej PN,
  • ďalšie vzdelávanie prostredníctvom prepracovaného systému vzdelávania štátnych zamestnancov,
  • odborný a osobnostný rozvoj v špecifickej oblasti štátnej správy,
  • možnosť využitia MultiSport karty,
  • výborný pracovný kolektív, ľudský a ústretový prístup.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

verejné zdravotníctvo, všeobecné lekárstvo

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Základy
Microsoft Excel - Základy
Microsoft Outlook - Základy
Internet - Základy

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

výhodou je prax pri vykonávaní kontrolnej činnosti, poradenskej a posudkovej činnosti.

  • orientovanie sa v problematike verejného zdravotníctva,
  • znalosť základných legislatívnych predpisov - zákon č. 355/2007 Z. z. a jeho vykonávacích predpisov,
  • vodičský preukaz typu B,
  • koncepčné myslenie a komunikačné schopnosti,
  • schopnosť pracovať pod tlakom,
  • schopnosť pracovať v tíme
  • spoľahlivosť,
  • zodpovedný a tvorivý prístup k práci.

Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky - ústredný orgán štátnej správy.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Lenka Talandová
E-mail: poslať životopis
ID: 4818479  Dátum zverejnenia: 9.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 107,5 EUR/mesiac