VZ/2024/4 - riaditeľ odboru pre verejné obstarávanie

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Stromová, Nové Mesto
Termín nástupu
máj 2024
1 296,5 EUR/mesiacV zmysle Nariadenia vlády 296/2022 Z.z. je základná zložka mzdy v intervale od 1296,50,- eur do 1539,50,- eur v závislosti od praxe. Zamestnancovi je okrem základnej zložky mzdy možné priznať navyše aj osobný príplatok do výšky 100%.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Najnáročnejšia činnosť:

01.10.03 Koordinovanie požiadaviek a činností jednotlivých útvarov a odborov, spracovanie koncepčných a strategických materiálov pre jednotlivé oddelenia a zabezpečenie ich plnenia.

Popis pracovnej činnosti:

1. Spracovanie koncepčných a strategických materiálov vrátane metodického usmerňovania činností v oblasti verejného obstarávania na ministerstve.
2. Koordinácia a riadenie činností odboru pre verejné obstarávanie, zodpovednosť za chod organizačného útvaru.
3. Zabezpečenie komplexnej činnosti verejného obstarávania nadlimitných a podlimitných zákaziek, plnenie úloh v oblasti v oblasti verejného obstarávania a elektronického verejného obstarávania nadlimitných aj podlimitných zákaziek.
4. Riadenie, usmerňovanie a kontrola procesov verejného obstarávania nadlimitných a podlimitných zákaziek, definovanie oprávnenosti použitia postupu verejného obstarávania vo väzbe na predpokladanú hodnotu zákazky.
5. Spolupráca a usmerňovanie procesov obstarávania nadlimitných a podlimitných zákaziek v súčinnosti s vecne príslušnými organizačnými útvarmi ministerstva.
6. Príprava plánu verejného obstarávania.
7. Koordinácia a kontrola činností odboru pre verejné obstarávanie, spolupráca
s príslušnými organizačnými útvarmi pri pripravovaných i ukončených verejných obstarávaniach, informovanie odborných gestorov o schválení plánu verejného obstarávania na príslušný rok.
8. Spolupráca s Inštitútom vzdelávacej politiky a vecne príslušným útvarmi pri príprave časového harmonogramu a súťažných podkladov pre aktivity vyplývajúce z Plánu obnovy a odolnosti realizované ministerstvom.
9. Spolupráca s Inštitútom vzdelávacej politiky pri metodickom usmerňovaní prijímateľov v otázkach verejného obstarávania týkajúceho sa aktivít vyplývajúcich z Plánu obnovy a odolnosti v pôsobnosti ministerstva.
10. Vypracovanie stanovísk a usmernení v oblasti verejného obstarávania v spolupráci s vecne príslušnými organizačnými útvarmi.
11. Plnenie ďalších úloh súvisiacich s pôsobnosťou organizačného útvaru podľa pokynov vedúceho zamestnanca.

• 5 dní dovolenky navyše
• príspevok zamestnávateľa na stravu nad rámec zákona
• zľava na vybrané divadelné predstavenia
• karta Multisport
• plaváreň Iuventa

Informácie o výberovom konaní

Pravidelné miesto výkonu práce:
Stromová 1, 831 01 Bratislava

Na odbor pre verejné obstarávanie Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR hľadáme novú kolegyňu / nového kolegu so záujmom o komplexné riadenie odboru pre verejné obstarávanie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

3 roky v oblasti verejného obstarávania

Počet rokov praxe

3

Zručnosti, schopnosti: komunikačné zručnosti, adaptabilita a flexibilita, schopnosť pracovať pod tlakom

znalosť práce v systéme EVO,

znalosť práce s PC (Outlook, Internet, MS Office), znalosť kodifikovanej slovenčiny

Znalosť právnych predpisov:

zákona č. 575/2001 Z. z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov

zákon č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR je ústredným orgánom štátnej správy pre základné školy, stredné školy a vysoké školy; školské zariadenia; celoživotné vzdelávanie; vedu a techniku; štátnu starostlivosť o mládež.
ID: 4814827  Dátum zverejnenia: 23.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 296,5 EUR/mesiac