Mzdový účtovník, Účtovník

UBC Composites Slovakia s.r.o.

Miesto práce
Kostolné Kračany
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
1 700 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vedenie podvojného účtovníctva

  • Účtovanie vystavených a prijatých faktúr, pokladničných dokladov, interných dokladov, bankových výpisov (účtovné zápisy vedené v systéme 365 MS Dynamics Business Central)
  • Výpočet účtovných a daňových odpisov majetku
  • Vykonávanie mesačného daňového priznania k DPH - Príprava a podávanie daňového priznania k DPH a kontrolných výkazov DPH
  • Zostavovanie mesačných, štvrťročných a ročných účtovných závierok
  • pripravovanie účtovných a štatistických výkazov
  • Vyúčtovanie pracovných ciest
  • Vedenie účtovného denníka a hlavnej knihy, poskytovanie mesačných výkazov ziskov a strát (P&L), súvah (Balance sheets)

Mzdové účtovníctvo (vedené v informačnom systéme Magma HCM)

  • Spracovanie miezd pracovníkov, ako aj odmien a prémií - podľa pokynov a podkladov zamestnávateľa
  • Príprava mesačných zákonných výkazov súvisiacich so spracovaním miezd a ich predkladanie príslušným inštitúciám (Sociálna poisťovňa, zdravotné poisťovne, daňový úrad a doplnková dôchodková poisťovňa)
  • Výpočet príspevkov do sociálneho fondu
  • Poskytovanie mzdových výstupov zo mzdového softvéru
  • Poskytovanie prevodného príkazu v papierovej forme alebo vo formáte xml.
  • Zasielanie výplatných pások zamestnancom v papierovej alebo elektronickej forme
  • Zastúpenie aktivít a poskytnutie dokumentov súvisiacich s:
    • Registráciou nového zamestnanca v Sociálnej a zdravotnej poisťovni vrátane implementácie osobných údajov do mzdovej databázy
    • Odhlásením odchádzajúcich zamestnancov zo Sociálnej a zdravotnej poisťovne
    • Vystavením potvrdenia o príjme zo závislej činnosti pre zamestnancov, napr. pre bankový úver a pod.
    • Poskytnutie ročného zúčtovania dane pracovníka na jeho žiadosť
  • Mzdové poradenstvo a zastupovanie firmy pred poisťovňami pri prípadných kontrolách a pod.

  • Práca v rozvíjajúcej sa modernej spoločnosti s prominentnými klientmi zo sveta auto- a motošportu
  • Teambuilding viackrát do roka
  • Práca v mladom kolektíve

Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Na pracovný pohovor budú pozvaní tí uchádzači, ktorí najlepšie spĺňajú stanovené požiadavky.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.6.2024 (ostáva ešte 44 dní)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Magma HCM - Mierne pokročilý
Microsoft Dynamics 365 Business Central - Mierne pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

účtovník/mzdový účtovník

Počet rokov praxe

5

Znalosť podvojného účtovníctva

Flexibilita
​Schopnosť pracovať pod tlakom
​Precizita sa dôrazom na detail
​Samostatnosť​

Rýchlo rastúca spoločnosť so stabilným zahraničným zázemím, zaoberajúca sa výrobou kompozitných výrobkov.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Kontakt

ID: 4819586  Dátum zverejnenia: 30.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 700 EUR/mesiac