Hlavný radca - sekcia sociálnych vecí a rodiny, odbor vykonávania opatrení SPODaSK, oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Miesto práce
Špitálska 8, Bratislava
Termín nástupu
júl 2024
1 107,5 EUR/mesiacPlat pozostáva z platovej tarify v 6. PT ( vo výške 1107,50€) + možnosť priznania osobného príplatku.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Najnáročnejšia činnosť

1. Tvorba opatrení v príslušnom odbore štátnej služby s celospoločenským dosahom. 2. Rozhodovanie v druhom stupni správneho konania. 3. Koordinovanie častí zložitých systémov v ministerstve, ostatnom ústrednom orgáne štátnej správy, v orgáne alebo úrade, ktorý vykonáva štátne záležitosti, alebo inom orgáne štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou.

Bližšie určená najnáročnejšia činnosť

- Podieľa sa na tvorbe opatrení, v rámci ktorých vypracúva koncepcie SPOD a SK, predchádzania sociálno-patologickým javom pre územné obvody krajov v súlade s koncepčnými zámermi MPSVaR SR. - Koná a rozhoduje v druhom stupni vo veciach SPOD a SK, vo veciach, v ktorých v prvom stupni koná a rozhoduje úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. - Riadi, koordinuje a metodicky usmerňuje výkon štátnej správy v oblasti sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately. - riadi, koordinuje a metodicky usmerňuje výkon štátnej správy v oblasti sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately (ďalej len „SPOD a SK“), - vydáva interné normy vo veci usmernení a odporúčaných postupov pre úrady v oblasti SPOD a SK - koná a rozhoduje v druhom stupni vo veciach SPOD a SK, vo veciach, v ktorých v prvom stupni koná a rozhoduje úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, - podieľa sa na vypracúvaní koncepcie SPOD a SK, predchádzania sociálno-patologickým javom pre územné obvody krajov v súlade s koncepčnými zámermi MPSVaR SR, - podieľa sa na tvorbe a realizácii regionálnych projektov zameraných na prevenciu sociálno-patologických javov a prevenciu a elimináciu násilia páchaného na deťoch a plnoletých fyzických osobách, - vybavuje podnety a podania občanov vo veciach výkonu SPOD a SK, - spracováva vyjadrenia k žalobám pre konania pred súdom v prípadoch, keď dochádza k preskúmaniu zákonnosti jeho druhostupňového rozhodnutia, - podieľa sa na realizácii opatrení v oblasti rovnosti príležitostí a antidiskriminácie, - vykonáva úkony na zabezpečenie návratu alebo premiestnenie dieťaťa na územie Slovenskej republiky podľa zákona o SPOD a SK, - oznamuje zastupiteľskému úradu v cudzine opatrenia prijaté v záujme bezpečného návratu alebo premiestnenia dieťaťa na územie Slovenskej republiky, - schvaľuje priority a spôsob ich organizačného zabezpečenia v oblasti vykonávania opatrení pre učené orgány SPOD a SK a pre orgány SPOD a SK, - posudzuje dôvody žiadosti orgánu SPOD a SK v zmysle platných právnych predpisov a schvaľuje pre územný obvod tohto orgánu zmenu priorít, - koordinuje v jednotlivých územných obvodoch krajov činnosti úradov, obcí, vyšších územných celkov, akreditovaných subjektov a ďalších právnických osôb a fyzických osôb, ktoré pôsobia v oblasti SPOD a SK, - koordinuje činnosť úradov v oblasti plnenia úloh národných plánov programov v oblasti sociálnej prevencie, SPOD a SK, - podieľa sa na realizácii záväzkov vyplývajúcich z uzatvorených medzinárodných zmlúv a medzinárodných dohovorov.

​Druh štátnej služby: stála štátna služba

Počet obsadzovaných miest: 3

Informácie o výberovom konaní: Do výberového konania je možné prihlásiť sa výlučne prostredníctvom portálu www.slovensko.sk najneskôr do 17.05.2024.

​príspevok na DDS
​5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
​pružný pracovný čas
​3 dni Sick day​

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

Prax s výkonom opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately je výhodou.

Predpoklady

vek najmenej 18 rokov a menej ako 65 rokov
spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
ovládanie štátneho jazyka
bezúhonnosť

Ďalšie požiadavky

Prax s výkonom opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately je výhodou. Počítačové znalosti: Microsoft Office Word, Microsoft Office Excel, Outlook Express, Microsoft Powerpoint, Internet na pokročilej úrovni. Požadované schopnosti a osobnostné vlastnosti: samostatnosť, rozhodovacia schopnosť, komunikačné zručnosti. Požadované odborné znalosti: znalosť zákonov č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 36/2005 Z. z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 376/2022 Z. z. o profesionálnych náhradných rodičoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 161/2015 Z. z. Civilný mimosporový poriadok v znení neskorších predpisov.

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) je orgánom štátnej správy, zabezpečujúcim výkon štátnej správy v oblastiach sociálnych vecí a služieb zamestnanosti. Inštitúcia bola zriadená v januári 2004 zákonom č.453/2003 o orgánoch štátnej správy v oblasti sociálnych vecí a služieb zamestnanosti v znení neskorších predpisov. Ústredie riadi, kontroluje, koordinuje a metodicky usmerňuje výkon prostredníctvom 46 úradov práce, sociálnych vecí a rodiny.

Kontakt

ID: 4819470  Dátum zverejnenia: 2.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 107,5 EUR/mesiac