Hlavný radca, Špecialista sociálnej kurately pre dospelých, sekcia soc. vecí a rod., odbor VO SPODaSK, odd. SPODaSK, referát Šanca na návrat

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Miesto práce
Nové Zámky
Termín nástupu
júl 2024
1 107,5 EUR/mesiacPlat pozostáva z platovej tarify v 6. PT ( vo výške 1107,50€) + možnosť priznania osobného príplatku.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Najnáročnejšia činnosť

1. Tvorba opatrení v príslušnom odbore štátnej služby s celospoločenským dosahom. 2. Koordinovanie častí zložitých systémov v ministerstve, ostatnom ústrednom orgáne štátnej správy, v orgáne alebo úrade, ktorý vykonáva štátne záležitosti, alebo inom orgáne štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou

Bližšie určená najnáročnejšia činnosť

- Podieľa sa na tvorbe koncepčných a metodických činnosti v oblasti výkonu opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately (ďalej len „SPOD a SK“) v rozsahu súvisiacom s realizáciou aktivít Národného projektu Šanca na návrat 2 (ďalej len „NP Šanca na návrat 2“) - Koordinuje a metodicky usmerňuje výkon štátnej správy v oblasti SPOD a SK s celospoločenským dosahom v rozsahu súvisiacom s realizáciou aktivít NP Šanca na návrat 2 - Koordinuje vykonávanie opatrení sociálnej kurately pre plnoleté fyzické osoby a opatrení SPOD vykonávaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny v rozsahu súvisiacom s realizáciou aktivít NP Šanca na návrat 2 - Samostatná odborná špecializovaná činnosť súvisiaca s výkonom opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately pre plnoletú fyzickú osobu vo výkone trestu odňatia slobody a vo VV. - Realizuje aktivity projektu v rozsahu partnerstva - Spolupracuje s partnerským ústavom ZVJS pri realizácii aktivít NP Šanca na návrat 2 - Odborne zabezpečuje plnenie úloh vyplývajúcich z realizácie projektu NP Šanca na návrat 2 - Spolupracuje s manažérom metodického riadenia partnera NP Šanca na návrat 2 (Ústredie PSVR) - Podieľa sa na príprave obsahu informačných materiálov o realizácii národného projektu - Spolupracuje s príslušnými organizačnými útvarmi Ústredia PSVR a úradmi PSVR v rámci implementácie projektu - Zodpovedá za administratívne práce spojené s implementáciou národného projektu a pod. - Plní aktuálne úlohy súvisiace s realizáciou aktivít projektu na základe pokynov nadriadeného - Úzko spolupracuje so sociálnym pracovníkom ZVJS pri poskytovaní informácií odsúdeným o trhu práce, o možnostiach pomoci Úradu PSVR a o službách poskytovaných Úradom PSVR a ostatnými orgánmi verejnej správy, o možnostiach prístupu k sociálnym službám po prepustení, o pokračovaní v ďalšej príprave na povolanie, o spôsobe a formách komunikácie s orgánmi verejnej správy - V úzkej spolupráci so sociálnym pracovníkom ZVJS a príslušným sociálnym kurátorom, v spolupráci s odsúdeným, sa podieľa na tvorbe individuálneho akčného plánu sociálneho začlenenia - Koordinuje sociálnych kurátorov pri poskytovaní pomoci odsúdeným po prepustení, najmä pri príprave blízkych osôb odsúdených na ich návrat do rodiny, v spolupráci s príslušným ústavom ZVJS

Druh štátnej služby

dočasná štátna služba na voľné štátnozamestnanecké miesto odborníka, ktorý je dočasne potrebný na plnenie úloh štátnej služby

​​Informácie o výberovom konaní: Do výberového konania je možné prihlásiť sa výlučne prostredníctvom portálu www.slovensko.sk najneskôr do 17.05.2024.

​príspevok na DDS
​​5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
​​pružný pracovný čas
​​3 dni Sick day​​

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Osobitný kvalifikačný predpoklad

podľa § 93 zákona č. 305/2005 Z. z. sa vyžaduje splnenie podmienky odbornej spôsobilosti na výkon sociálnej práce sociálnym pracovníkom podľa zákona č. 219/2014 Z. z. (vrátane § 45 ods. 1. ods. 2 a ods. 4 zákona č. 219/2014 Z.z.) alebo získanie vysokoškolského vzdelania v študijnom odbore andragogika alebo uznaný doklad o vysokoškolskom vzdelaní vydaný zahraničnou vysokou školou.

Vyžaduje sa odborná prax

minimálne 5 ročná prax s vykonávaním opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately

Predpoklady

vek najmenej 18 rokov a menej ako 65 rokov
spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
ovládanie štátneho jazyka
bezúhonnosť

Ďalšie požiadavky

POŽIADAVKY NA ZAMESTNANCA: Jazykové znalosti: znalosť AJ výhodou. Počítačové a iné znalosti: Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Outlook, Microsoft Powerpoint, Internet na pokročilej úrovni. Požadované schopnosti a osobnostné vlastnosti: samostatnosť, adaptabilita a flexibilita, schopnosť pracovať pod tlakom, rozhodovacia schopnosť. Požadované odborné znalosti: • zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, • zákona č. 36/2005 Z. z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov • Zákon č. 55/2017 Z. z. Zákon o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Pravidelné miesto výkonu štátnej služby

Nové Zámky

Ďalšie upresnenie

ÚPSVR Nové Zámky/ ÚVTOS Želiezovce

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) je orgánom štátnej správy, zabezpečujúcim výkon štátnej správy v oblastiach sociálnych vecí a služieb zamestnanosti. Inštitúcia bola zriadená v januári 2004 zákonom č.453/2003 o orgánoch štátnej správy v oblasti sociálnych vecí a služieb zamestnanosti v znení neskorších predpisov. Ústredie riadi, kontroluje, koordinuje a metodicky usmerňuje výkon prostredníctvom 46 úradov práce, sociálnych vecí a rodiny.

Kontakt

ID: 4819556  Dátum zverejnenia: 2.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 107,5 EUR/mesiac